Prosinec 2007

Nový rozvrh

31. prosince 2007 v 16:00 | Kajuška |  Novinky


Silvestrovká bleskovka-42

31. prosince 2007 v 11:44 | Kajuška |  Bleskovky
1)Jak se máš?
2)Těšíš se na Silvestra?
3)Kde ho budeš slavit?
4)Líbil se ti rok 2007?
5)Vyjmenuj alespoň 3 králičí nemoci
6)Mám mít nový design?
7)Jaký je to druh králíčka?-můžete ho vidět ve videu
8)A tenhle?
9)Těšíš se na rok 2008?
10)Co chceš na diplomek?

A zase animace.....

24. prosince 2007 v 8:48 | Kajuška |  vtipy

Pár animací!

24. prosince 2007 v 8:43 | Kajuška |  vtipy

Nemoci

19. prosince 2007 v 13:50 | Kajuška |  Králíci a křečci
NEMOCI
Kokcidióza
Je to onemocnění způsobené parazity. Kokcidie poškozují králíkům sliznici střev či jater. Přenáší se trusem nebo krmením z míst, kam chodí divocí králíci. Králíci hubnou, mají, vypoulené oči, bledé oční spojivky a nahrbený hřbet, přestávají jíst, v pokročilém stadiu mají mírně nafouklé břicho a střídavě zácpu / průjem.
Prevence:
* Pravidelné podávání kokcidiostatik i občasné přeléčení Sulfakombinem Sulfadimidin nebo Robenidin nebo ESB3 bio pomůže proti kokcidiím.
* Při krmení králíků senem (namísto trávy), po celý rok se může kokcidióze předejít.
* Proti kokcidióze je účinný z přírodních prostředků také černobýl, který někteří chovatelé v létě přidávají do zeleného krmení.
* Někteří tlumí kokcidiozu octem, dá se čas od času použít i preventivně (ocet - dávkování 1 pol. lžíce na 1 litr vody 3 dny za sebou + dostatek sena, zrní a vody a vyměňovat po dobu léčby pravidelně podestýlku).
Léčba: podávání Sulfakombinu Sulfadimidin nebo Robenidin nebo ESB3 dle přiloženého návodu k použití.
S kokcidiozou je to ale složitější, protože nositeli jsou téměř všichni dospělí králíci, aniž by měli příznaky onemocnění. Na druhou stranu nakažení kokcidiozou a rozvoj nemoci způsobují určitá stádia vývoje kokcidií. Odborný článek o kokcidiích.
Prašivina (ušní svrab)
Je to parazitální onemocnění způsobené roztoči.
Prevence: Pravidelně je třeba uši kontrolovat. Postižená místa: uši, nos.
Tvoří se lupy či strupy, králíci se škrábou, jsou neklidní, méně jedí. Když nemoc postihne zvukovod, potřepávají hlavou. Je podstatné začít s léčbou včas.
Léčba: postižená místa potírat stolním olejem (možno použít také Arpalit či očkovat). Ošetřuje se též antiskabiotikem (preparát Ivomec) - injekce. Důležité je po léčbě vydezinfikovat klec a vybavení klece, aby se nemoc znovu neobjevila. Skrytá forma ušního svrabu může natolik dráždit samice, že v době porodu zlikvidují právě narozená mláďata
Králičí mor (zánět plic)
Virová nákaza. Nemoc má rychlý průběh a krátkou inkubační dobu. Králíci umírají v křečích s příznaky dušení. Přenos choroby se odehrává přímým kontaktem či bodavým hmyzem.
Prevence: hygiena, očkování a ochrana králíků před komáry. Imunita po očkování přetrvává zhruba 6 měsíců. Pro očkování se používá např. inaktivovaná vakcína proti moru králíků, vyráběná firmou Bioveta Ivanovice na Hané. Očkuje se buď samostatně, nebo kombinovanou vakcínou spolu s Myxomatozou. Viz. rady ohledně očkování.
Léčba: prakticky žádná .. je to smrtelná nemoc a králíček umírá rychle.
Myxomatóza
Je vyvolána virem. Většina postižených králíků umírá.
Projev: uzlovitá zduření v podkoží hlavy, na boltcích, puse, kolem nosu (mohou ztěžovat dýchání), kolem pohlavních orgánů, výtok z očí, nateklá víčka. Příznaky se objevují po 4-14 dnech od nakažení. Prevence: je stejná jako u králičího moru. V místech výskytu těchto chorob či pobytu králíka na venkově očkovat již v 10. týdnu života, znovu v 6 měsících a pak každých dalších 6 měsíců. Imunita po očkování přetrvává 4 - 6 měsíců. Někteří veterináři uvádějí, že stačí očkování 1x do roka zjara, zkušení chovatelé však doporučují každých 1/2 roku. Názory na to se různí. Tuto nemoc šíří hlavně bodavý hmyz. Vir se ničí při teplotě nad 80 stupňů (pro dezinfekci příslušenství). viz. obr1, obr2
Podrobnosti o tom jak léčit doma králíčka s myxomatozou.
Viz. rady ohledně očkování.
Léčba: šance na léčení jsou, záleží za postupu nemoci a míře zasažení, dále taky na vitalitě králíčka. Postup dle konkrétní rady veterináře.
Infekční rýma
Viry napadají dýchací ústrojí. Projevuje se výtokem z nosu a kýcháním či frkáním. Nemoc se snadněji vyvine v prašném prostředí, tam kde je průvan nebo při přehřátí králíků. Vhodná je návštěva veterináře a léčba. Je možno zaměnit s obyčejnou rýmou ale je lépe nemoc nepodceňovat. Prevence: Preventivně je možno dávat vitamíny A, E, C - samozřejmě ve formě vhodné pro králíky, a úprava prostředí.
Infekční rýmu může komplikovat bakteriální infekce pasteurely či streptokoky, pak bývá průběh nemoci horší. V takovém případě se podle některých pramenů infekce likviduje antibiotiky (penicilin, streptomycin, oxymykoin).
Léčba: dle rad veterináře, zpravidla antibiotiky.

Něco o králíčkách

19. prosince 2007 v 13:48 | Kajuška |  Králíci a křečci
Nevím,jak vy,ale mně osobně u králíčků nejvíce zajímá,jak ho správně krmit a jestli je vůbec zdravý.
A proto jsem se rozhodla,že na blog dám právě články o jídle pro králíky a něco o nemocích
HLAVNÍ SLOŽKY POTRAVY
 • Seno
- je hlavní částí králičí potravy. Králík by měl mít k dispozici neustále dostatek sena - i v noci. Ve zverimexech se většinou prodává seno nevalné kvality, nažloutlé, hrubé a vůbec nevoní jako seno. Muselo jim alespoň 5x zmoknout a znovu uschnout než ho sebrali. Pokud nemáte jinou možnost, věnujte výběru sena v obchodě velkou pozornost. Balení od balení se liší - záleží z jaké várky a od jakého dodavatele je. Lepší je vlastní seno, případně koupit kvalitní seno od nějakého chovatele či zemědělce. Kvalitní seno na krmení je zelené a voňavé, a králíček se na něj nadšeně vrhne (skoro všechno sní). Nekvalitní seno příliš dobře nevoní, je nažloutlé či hnědavé a ušák se do něj nijak zvlášť nehrne. Pokud ho vůbec konzumuje, tak nejméně polovina zbude a už jí nechce. Kvalitní seno je opravdu důležité!
Může se stát, že začnete pozorovat u svého králíčka zažívací problémy (např. zanechává místo jednotlivých bobečků celé shluky bobků slepených dohromady). V takovém případě může pomoci desetidenní "senová dieta". Králíček dostává hodně kvalitního sena, vodu a jen jednou denně trošičku obilnin (třetinovou dávku oproti obvyklé).
 • Směs obilí
  např. ovesné vločky, pšeničné vločky, ječmen, pšenice, lisovaná vojtěška granule, kukuřičný šrot atp.
- králíčata když rostou, mohou dostat obilného krmení více, avšak v dospělosti by to nemělo být více než čtvrt hrnku denně-to je v mém případě problém....dávám mému králíčkovi víc a teď je tlustý,takže na to pozor- z toho polovinu dávky mu dát ráno a polovinu večer. Příliš mnoho obilného krmení jde na váhu a králík tloustne. Také mu to neprospívá na zažívání, je to příliš vydatné. Pokud budou hlavní složkou jídla dlouhodobě krmné granule, opět to může způsobit zažívací potíže (nabobtnají v trávicím ústrojí a mohou tam vytvořit chuchvalce).
 • Šťavnaté krmení
  např. tráva, zelenina, ovoce atp.
- v létě to je tráva, listy pampelišek (pokud je natrháte ve městě, dobře je omyjte), v zimě zelená petrželka, mrkev (možno podávat často), nať od mrkve, kedluben, list od květáku, bílá ředkev, listy od ředkvičky.... Králíček by každý den měl dostat kousek zeleniny.
 • Pití
- čerstvou vodu by měl králíček mít k dispozici neustále. Vhodná je napáječka, protože voda se tak snadno neznečistí jako v misce, kterou si králíček navíc snadno převrhne. Pokud má králík chuť, může občas dostat navíc trochu mléka do misky. Ale je to diskutabilní a panují na to různé názory.
Ke hlodání
např. větvička z ovocného stromu na broušení zubů, minerální kostku, kousek špalíku dřeva atp
 • já používám z borovice a králíček je spokojen-=o)

Slíbené video

18. prosince 2007 v 16:35 | Kajuška |  Králíci a křečci
 • Tak a tady je konečně to video =o)
LÍBILO SE VÁM VIDEO??PIŠTE DO KOMENTÍKŮ =o)

Diplomky za 40.bleskovku

17. prosince 2007 v 16:41 | Kajuška |  Bleskovky

Vánoční bleskovka

17. prosince 2007 v 16:34 | Kajuška |  Bleskovky
1)Jak se máš?
2)Těšíš se na Vánoce?
3)Na co se těšíš úplně nejvíc?
4)Máte k vánoční večeři kapra nebo něco jiného?
5)Který pak je to druh králíčka?
6)A tohle za druh křečka?
7)Děláte o Vánocích nějaké tradice?
8)Jaké?
9)Máš rád(a) Vánoce?
10)Už máš nakoupené všechny dárky?
11)Jaký je tohle druh křečka?
12)Máš radši zimu nebo léto?
13)proč právě toto roční období máš radši?
14)chceš,aby byly Vánoce na sněhu nebo ná blátě?
15)Co chceš na dipomek?

Životopis Britney Spears

16. prosince 2007 v 14:35 | Kajuška |  Životopisy

Zpěvačka

Datum narození:02.12.1981Místo narození:Kentwood, Louisiana, USA
Znamení:
Střelec
Životopis:Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebním průmyslu. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech Britney Spears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu (Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohoto pořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat. Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.

Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několik letních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle thrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stala členkou Disneyova Mickey Mouse klubu.

Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí Justin Timberlake a Joshua "JC" Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.

Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školu doma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování a vrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem Ericem Fosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomoci soukromých učitelů.
Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodů se dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudový okamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.

Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií, když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonní linku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, blonďaté culíky a těsný svetřík ve videoklipu Baby One More Time si našel okamžitě milióny fanoušků..

ZMĚNA!

16. prosince 2007 v 11:43 | Kajuška
 • místo obrázků z filmů a seriálů budu dávat na blog něco o králíčkách a křečcích :)

Zase Duel

14. prosince 2007 v 18:08 | Kajuška |  Duely
NEBO.....

Informace

14. prosince 2007 v 17:47 | Kajuška |  Novinky
 • Tak a blíží se Vánoce a já jsem slíbila,že dám na blog video králíčkách-nové druhy
 • video už mám udělaný,ale na blog ho dám až 20.12.
 • taky dám na blog animace králíčků a pokusim se o nějaký ten článek o nich
 • a slíbená je taky bleskovka s 15 otázkami
 • a to je vše
 • jestli byste chtěli na mém blogu ještě něco,pište do komentářů a já se to pokusim splnit.=o)Diplomky za 39.bleskovku

10. prosince 2007 v 17:02 | Kajuška |  Bleskovky

Bleskovka-40

10. prosince 2007 v 16:56 | Kajuška |  Bleskovky
1)Jak se máš?
2)Jaký holčičí jméno se ti nejvíc líbí?
3)A zase naopak jaký klučičí?
4)Který obrázek se ti víc líbí?
5)Který pak je to druh králíčka?
6)co se ti vybaví,když napíšu slovo Vánoce?
7)Líbí se ti můj blog?
8)kdyby sis mohl(a) mít jakékoliv zvíře na světě...které?
9)Proč zrovna tohle zvířátko?
10)Co chceš na diplomek?

Odpovědi na 32,33 a 34.bleskovku

9. prosince 2007 v 12:32 | Kajuška |  Bleskovky
BLESKOVKA 32:
4)český černopesíkatý
5)mláďata se narodí slepá,holá a hnízdo mohou opustit za 1 měsíc.Vidí za 10 dní,srst jim naroste za 14 dní......
6)Daveigh Chase
7)hrála v Kruhu 1 a 2 a její role se jmenovala Samara Morgan
BLESKOVKA 33:
2)Hilarry Duff
3)např: Italské prázdniny,Nikdy to nevzdávej,Moderní popelka aj...
4)kalifornský
5)kráva a kočka
BLESKOVKA 34:
4)novozélandský bílý
5)oslík
6)ve Shrekovi 1,2 a 3

Životopis Keanu Reevese

9. prosince 2007 v 12:23 | Kajuška |  Životopisy
ObrazekKeanu Reeves se narodil v Bejrútu, kde jeho matka Patricie pracovala v jednom z místních klubů jako tanečnice, kde se seznámila s geologem Samuelem Nowlinem Reevsem. Jeho o dva roky mladší dcera Kim, se narodila na předměstí australského Sydney. Jméno Keanu mu přinesl jeho otec čínsko-havajského původu Samuel Reeves. Práce geologa a neustálé cestování ho nakonec odvedly od rodiny. Keanu už jako dvouletý přišel o otce.

Keanu jako teenager zakotvil v Kanadě, kde se v šestnácti letech začal studovat torontskou vyšší hereckou školu (High School of Performing Arts), odkud ho ovšem pro nesoustředěnost a vzpurnost po roce vyhodili.

V sedmnácti letech si začal vydělávat: nejprve v obchodě se Obrazeksportovními potřebami, ale stále víc ho lákalo herectví a film. Poprvé se objevil na televizních obrazovkách v kanadské televizní show. První filmovou roli si zahrál v patnácti letech ve filmu Lištičky.

Po několika malých úspěších se Reeves odhodlal k zásadnímu rozhodnutí sbalit kufry a vyrazil do Los Angeles. Nejprve zde hrál role odpovídající jeho věku, tedy rebelující mladíčkové. Jeho filmoví hrdinové se bouřili proti světu, rodičům i vlastnímu dospívání v Okraji řeky, Princi z Pensylvánie, Trvalém záznamu, Předešlé noci i Rodičovství.

Film, kde si výrazně získal své fanoušky byl Nebezpečná rychlost. Jako člen protiteroristického komanda v L.A. zachraňuje vyděšená rukojmí z jedoucího autobusu. Situace se zdá bezvýchodná, pokud klesne rychlost jízdy pod padesát mil za hodinu, exploduje bomba, která je v autobusu ukrytá. Keanu si zde poprvé zahrál akčního hrdinu. Publikum překvapil chladností a soustředěností, ale také pohotovostí.

Přes svou lásku k jízdě Reeves překvapil Hollywood, když odmítl vysoce výnosnou roli téměř za dvanáct milionu dolarů v Nebezpečné rychlosti II. Místo toho zvolí vedlejší roli asistenta samotného Lucifera ve filmu Ďáblův advokát.

ObrazekVe filmu Matrix (1999) si zahrál mladého hrdinu, který zachraňuje Zemi ze spárů počítačové struktury a ukázal se svým fanouškem opět v novém světle.

Když se mu po čtyřletém vztahu s Jennifer Symeovou mělo narodit dítě, přišlo na svět mrtvé, a Jennifer zemřela loni při autonehodě. Aby alespoň trochu zapomněl, ponořil se do tvrdé práce.

Když nenatáčí vystupuje se svou kapelou Dogstars s pořádá turné po Americe, Kanadě, Evropě a Japonsku.