Březen 2008

Bleskovka-55

31. března 2008 v 16:25 | Kajuška |  Bleskovky
1)Jak se máš?
2)Díváš se na x-factor?
3)Komu fandíš?
4)Jaký je tohle druh králíčka?
5)A tohle křečka?
6)Těšíš se na velký-letní prázky?
7)Líbí se ti můj blog?A co se ti líbí nejvíc?
8)Jaká je tvoje nej písnička?
9)Icq 5.1 X icq 6
10)Co chceš na diplomek?


Životopis Sámera Issy

30. března 2008 v 18:40 | Kajuška |  Životopisy
Profese: zpěvák
Datum narození: 07.08.1985
Místo narození: Děčín, Česká republika
Znamení: Lev
Životopis:
"Výborně," znělo z úst poroty, když jim zazpíval osmnáctiletý student z Děčína. Tréma asi Sámera netrápí. Za sebou už má vystupování na různých kulturních akcích doma i v blízkém Německu. Zpívá od šesti let, nezná nic lepšího než hudbu a doufá, že se jí jednou bude věnovat profesionálně.

Zatím však studuje hotelnictví a turismus na soukromé střední škole v České Lípě a své studijní výsledky označuje jako "zlatou střední cestu". Za lásku ke zpěvu může učitelka na základní škole, která před deseti lety vybírala adepty do pěvecké soutěže. Protože Sámer nikdy stydlivostí netrpěl, okamžitě se sám přihlásil. Po umístění na prvním místě šlo už všechno samo od sebe - zpíval a zpívá, kde se dá. Kvůli zpěvu nemá čas ani na další koníčky, snaží se najít volné chvilky alespoň na sport - hlavně plavání a tenis. A odkud pochází Sámerovo exotické jméno? Tatínek je Syřan, maminka Češka a synovu zpívání fandí oba.

Sámer Issa si splnil svůj sen a natočil album ve stylu R´n´B. O autentičnost stylu se staral američan Jorge Corante, který přivezl do Čech již předpřipravené základy, ty byly následně ve studiu Ondřeje Soukupa pod jeho dohledem doplněny zpěvy. Celé album dokončil Corante ve svém los angelském studiu. Album je velice pestré, titulní píseň Busted je syrovou ukázkou R´n´B´ bez příkras, skladba "Smile" autora Ondry Brzobohatého - citlivá balada - dává vyniknout Sámerově pěveckému talentu pro oblíbený žánr v plné šíři, duet s vynikající Martinou Balogovou "Adorable" bude pro mnohé velikým překvapením.

Na albu se objeví i jedna koververze, nikoliv však skladba ze soutěže, ale nová podoba hitu skupiny Mr. Mister Broken Wings. Album bude obsahovat tři skladby v češtině, zbytek byl nazpíván anglicky. Vedle nahrávání alba se Sámer tvrdě věnoval přípravě tanečních čísel pro svá vystoupení s tanečním týmem Dance 2XS. Autorkou fotografií v obalu CD je úspěšná módní fotografka Anna Kovačičová.

SpřátelENý BLOG

30. března 2008 v 18:30 | Kajuška |  Novinky
DALŠÍ SPŘÁTELENEJ BLOG : http://cute-kangeroo.blog.cz/ -KLARUshKY blog

KRÁLÍK DIVOKÝ

29. března 2008 v 13:17 | Kajuška |  Králíci a křečci
KRÁLÍK DIVOKÝ (Oryctolagus cuniculus)
Pochází ze Španělska.Ve středověku byl vysazován po celé Evropě.Současná populace králíků divokých je mnohde potomstvem zdivočelých králíků domácích.Svědčí o tom i proměnlivost jejich vzhledu.Králíci jsou vývojově primitivnější než zajíci.Jejich početní stavy výrazně ovlivňují choroby,např.myxomatóza a zaječí mor,které zachvátily i domácí chovy bez ohledu na chované plemeno.

ještě ke křečkům....křeček polní

29. března 2008 v 13:04 | Kajuška |  Králíci a křečci
KŘEČEK POLNÍ (Cricetus cricetus)
Obývá stepní oblasti i obdělávaná pole.Žije v norách.Má lícní torby, v nichž přenáší obilná zrna.Na severu Evropy je svými hromadnými migracemi znám lumík norský (Lummus lummus).Náš nehojnější hlodavec je hrabošpolní (Microtus arvalis).
a zpátky k Křečkovi polnímu:
Délka těla 210 - 340 mm, ocasu 28 - 60 mm, hmotnost 150 - 500 g. Chodidlo je osrstěné jen po patu.Živí se zelenými částmi vegetace a semeny, ze kterých si vytváří zásoby až 15 kg. Má sklon k dravému způsobu života. Žere i hmyz a drobné zemní hlodavce. Rychle se rozmnožuje, při vhodných životních podmínkách se mohou zvířata přemnožit a způsobit velké škody. na polích podniká za potravou delší cesty. Zásoby přenáší do zásobárny v objemných lícních torbách, které mu sahají až k lopatkám.V jižních částech areálu rozšíření vyhledává vlhké biotopy travnatých luk. Dává přednost hlinitým půdám před lehkými písčitými. Křeček ve velmi aktivní i za šera a v ranních a večerních hodinách. Žije pod zemí asi 50 cm hluboko. Zimní nory jsou v hloubce 2 m. Nastěhuje se do tohoto obydlí začátkem podzimu a jeho tělesná teplota klesá na 4 stupně C. Každý týden se křeček probudí a nažere. Na jaře se pak probouzí úplně a připravuje se na páření. Narodí se někdy až 18 mláďat. Samice má jen 8 struků a tak nadpočetná mládáta zakousne. Je to kožešinové zvíře. Je vnímavý na tularémii, vzteklinu a jiné nemoci přenosné na člověka a zvířata.

Moje diplomky

29. března 2008 v 12:44 | Kajuška |  Moje diplomky
 • Rozhodla jsem se,že sem budu dávat diplomky za bleskovky, v kterých je se zúčastnila

Vtipy na téma ,,Alkohol"

26. března 2008 v 19:17 | Kajuška |  vtipy

SOUTĚŽ O NEJ KRÁLÍČKA-4

25. března 2008 v 19:01 | Kajuška |  Soutěž o nej králíčka
 • V předešlém soutěži vyhrál německý obrovitý strakáč
 • klik na celý článek

Nová Rubrika

25. března 2008 v 18:52 | Kajuška |  Dotazy
 • Ahojky
 • takže založila jsem novou rubriku "dotazy"
 • jestli budete ohledně svých mazlíčků něco potřebovat vědět,napíšte do rubriky "dotazy" a já vám odpovím......
 • tak paaaa

VELIKONOČNÍ ZAJÍČCI

24. března 2008 v 10:35 | Kajuška |  obrázky králíků, křečků,...
 • Ahoojky.....
 • protože jsou dneska Velikonoce
 • jsou tady velikonoční zajíčci z různých materiálů,ale i živí
 • tak ahoojky a doufám,že se vám králíčci budou líbit

Bleskovka-54-taková velikonoční bleskovka

24. března 2008 v 10:34 | Kajuška |  Bleskovky
1)Jak se máš?
2)Tak jak si užíváš Velikonoce?
3)už si se někdy opil(a)?jestli ano,napiš kdy a s kým....ale jestli nechceš,nemusíš :D
4)Jaký je tohle druh králíčka?
5)Napiš aspon 5 druhů křečků
6)Dodržuješ velikonoční tradice?
7)Napiš aspon 2 tradice =)
8)Jakej máš mobil?
9)Xchat X lidé
10)Co chceš na diplomek?

Diplomky za 53.bleskovku

24. března 2008 v 10:34 | Kajuška |  Bleskovky

Životopis Vojty Kotka

23. března 2008 v 14:00 | Kajuška |  Životopisy

Vojtěch Kotek

Herec

Datum narození: 08.01.1988 Místo narození: Praha, Česká republika
Znamení: Kozoroh
Životopis:Patří k mladým hereckým talentům. Narodil se v roce 1988 v Praze, v divadělní rodině.Jeho otec hraje v divadle Járy Cimrmana a matka vystudovala produkci na DAMU. V současné době navštěvuješestileté dvojjazyčné gymnázium v Praze. Po gymnáziu by se chtěl věnovat filmové režii. Mohli jsme ho vidět v řadě především televizních filmů, inscenací a seriálů jako Tuláci, Smrt pedofila, Josef a Ly, I ve smrti sami, Pojišťovna štěstí, kde se objevil v roli Ondry.
Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl film Únos domů režiséra Ivana Pokorného a především role Rendyho ve filmu Snowboarďáci (2004) Karla Janáka. V roce 2006 měl premiéru celovečení film Rafťáci (r. Karel Janák), kde si stejně jako ve Snowboarďácích zahrál po boku Jiřího Mádla. Má za sebou divadelní a dabingovou zkušenost (především jako český hlas čaroděje Harryho Pottera)
Filmografie:
2006Ro(c)k podvraťáků (Ro(c)k podvraťáků) ...Luki
2005Rafťáci (Rafťáci) ...Dany
2005Vsichni musi zemrit ...Boy
2004Snowboarďáci () ...Rendy

Ochočení králíka

22. března 2008 v 19:33 | Kajuška |  Králíci a křečci
Jak si ušáka ochočit, jaké metody zvolit pro výchovu
Králík myslí ve vzorcích chování, tzn. naučí se reagovat na signály které se často se stejným výsledkem opakují. V této fázi by jistě nebylo na škodu připomenout známý Pavlovovův reflex. Pro další výchovu je totiž pochopení králičího myšlení klíčové.


Může přijít na zavolání
Nejlepší je začít s asociacemi už odmala. Zvykat králíčka na určitý systém podávání potravy nebo čištění záchůdku, ochočování a výchova pomocí motivace - jako pochvala pohlazení, milé slovo, nějaký mls. Pokud chceme králíčka naučit, aby registroval podávání potravy nebo mlsu, zamlaskejte předtím, nebo zašustěte pytlíčkem či zachrastěte krabičkou. Králíček si velice rychle osvojí tento zvuk, který pro něj bude znamenat "podává se dobrota". Během 2 měsíců může králíček přiběhnout na zamlaskání v 60 % případech, do půl roku až na 99%.

Některé asociace ovšem vzniknou samovolně tak, že králík sám odkouká nějaké pravidlo. Například při vrznutí dveří od ledničky, z které vyndáváte pro králíčka zeleninu, si brzo spojí právě s touto činností.

Příklad - zkušenost:
králičice Jessinka po půl roce vypozorovala, že zelnina se uchovává v lednici a proto při každé naší návštěvě lednice ihned přiběhne a panáčkuje u nohou - očekává zeleninu. Takto podobně se mohou králíčci naučit reagovat na další zvuky spojené s nějakou pravidelnou čiností. Například pokud používáte jednu konkrétní krabičku na směsku, při jejím zahrkání králíčci okamžitě zbystří, popřípadě se seběhnou k misce, kam směsku pravidelně dostávají. Pokud uchováváte krmivo ve špajzu, králíčci brzo zjistí dle zvuku otvíraných/zavíraných dvířek, že se chystá jídlo.
Příklad - zkušenost:
Králičice Wendy se např. naučila, že zašustění obalu od sušenky, kterému předchází odchod do kuchyně znamená, že se přineslo něco dobrého a že možná dostane ochutnat. Prostě to odpozorovala. Kdybych na ní náhodou chtěla zapomenout a nepodělit se maličkým kouskem, bude panáčkovat, pobíhat mi kolem nohou a sápat se na mě, takže se připomene. Samozřejmě to vede i ke komickým situacím, kdy jsem z kuchyně nepřinesla nic k jídlu, ale je to zabaleno v podobně šustícím obalu jako sušenka. Stejně tak Wendy pozná, že jím cokoli jiného. Asi odkoukala žvýkání, cinknutí příborů apod. a už ví co to znamená, takže se živě hlásí o slovo. Nepomohou ani pokusy o utajení dobroty.
Na králíky nekřičet, nebít je, nešlapat po nich
Jakmile si váš králík spojí nějaký zvuk, situaci, tón hlasu, váš výraz, naklonění těla nebo styl napřažení ruky s určitým důsledkem, je to poměrně spolehlivé a obtížně odnaučitelné. Z předcházející části tedy snadno odvodíme i negativní asociace. V případě, že si s vaší osobou králík spojí bolest, křik, častá kopnutí (ačkoli neúmyslná) nebo jiné nepříjemnosti, bude se vás prostě bát, nebo k vám nezíská takovou důvěru jak byste chtěli. U některých králíků to dokonce může vést k agresivitě. Nesmíte dopustit aby se vás králík bál!
To samozřejmě neznamená, že mu musíte všechno dovolit. Je ovšem třeba zvolit takové způsoby, jak králíkovi ukázat že něco nemá dělat, aby to nevedlo k jeho strachu z vás.

Příklad - zkušenost:
Jeden chovatel zvolil k ukázňování nepříjemné hvízdnutí z povzdálí + hození měkkého balíčku papírových kapesníčků po králíkovi tropícím neplechu, nebo lezoucím tam, kam nesmí. To řešilo problém výchovy a rizika negativních asociací s osobou chovatele. Králík spojil nepříjemné pocity s místem v kterém byl nebo s činností kterou dělal, což je účel. Stejně tak je možné se za určitých okolností přiblížit k vyjadřování zvířat a zavrčet nebo zasyčet .

Příklad - zkušenost:
Takto se mi podařilo napravit jeden nedostatek v chování králíka Sandyho. Sandy z ničeho nic začal při lízání ruky kousat. Bylo to až k neuvěření u tak mírumilovného a flegmatického králíka. Když se množily stížnosti od ostatních členů rodiny, vzala jsem si Sandyho několikrát denně stranou k výcviku. Dostal k dispozici moji ruku, a ve chvíli, když jeho lízání přešlo v kousnutí či štípnutí, nepříjemně jsem zachrčela a ucukla rukou. Po 4 dnech to pochopil a problém už se nikdy neopakoval. Musím ovšem podotknout, že se jednalo o dospělého a dostatečně ochočeného králíka. U králíků, které máte měně než půl roku, je při metodách ukázňování potřeba velká ostražitost, protože je to především období budovaní vzájemné důvěry. Podotýkám, že zvolené metody výchovy se mohou do určité míry lišit podle povahy králíků (stejně jako tomu je u dětí).

ještě ke křečkům

22. března 2008 v 11:27 | Kajuška |  Králíci a křečci
KŘEČEK ROBOROWSKÉHO(Phodopus roborowskii mesticus)
vědecké jméno:
Phodopus roborowskii mesticus
velikost:
velikost asi 8 cm
vzhled:
 • podobný křečíku džungarskému (nemá však na hřbetě pruh)
 • srst na zádech je vetšinou pískové barvy s trochou červené, bríško je bílé, uši jsou tmavší, světle nebo tmavě orámované
povaha:
 • v kontaktu s člověkem není kousavý, ale spíše plachý
 • nemá příliš rád, když se na něj sahá
 • velmi rád běhá a potřebuje proto hodně pohybu
rozšírení:
 • střední Asie
 • písečné pouště
země původu:
Čína, Mongolsko, Rusko
zvláštnost:
 • polštářky na nohou mají porostlé hustou srstí, která jim umožnuje jediněčné rychlé "klouzání" po písku
 • mění barvu srsti: v létě jsou zbarveni plavě až okrově a v zime o něco světleji
 • je aktivní ve dne i v noci
 • ve větších skupinách (do 6 zvírat) je mírumilovný jen v případě, že jsou pohromadě pouze jedinci stejného pohlaví
 • jeho obydlí by mělo mít písek, kameny, suché větvičky a hodně místa pro běhání

Něco k křečcích

22. března 2008 v 11:23 | Kajuška |  Králíci a křečci
 • Takže minulý týden jsem říkala,že na blog dám něco víc o známích křečcích
 • a taky že bude
 • klik na celý článek

Jsem v SONB....

20. března 2008 v 10:35 | Kajuška |  Novinky
 • Ahojky
 • jsem v SONB
 • jestli mě nebo spíš tento blog chcete podpořit a dát mu hlásek....
 • tak klikněte sem
 • jsem hned jako první (kraliciaspol.blog.cz)
 • předem děkuju za hlásky
 • paaaaa


Spřátelé blogy

19. března 2008 v 13:01 | Kajuška |  Novinky
Spřátelené blogy:
a já a můj blog děkujeme za spřátelení =)