Březen 2008

Soutěž o nej králíčka-3

18. března 2008 v 16:59 | Kajuška |  Soutěž o nej králíčka
1)rexi malý
2)rys
3)německý obrovitý strakáč

Diplomky za 52.bleskovku

17. března 2008 v 16:53 | Kajuška |  Bleskovky

Bleskovka-č.53

17. března 2008 v 16:51 | Kajuška |  Bleskovky
1)Jak je?-napiš číslo smajlíka,který představuje tvojí náladu :)
1)2)3)4)5)6)
2)Těšíš se na Velikonoce?
3)Co máš radši?
Velikonoce X Čarodějnice-30.4.
Silvestr X Vánoce
4)Jaký je tohle druh králíčka?
5)A tohle křečka?
6)seznam X centrum
7)v jakym měsíci ses narodil(a)
8)kino X divadlo
9)tvoje nej číslo?
10)Co chceš na diplomek?

Životopis Johnyho Deppa

16. března 2008 v 10:47 | Kajuška |  Životopisy
Celé jméno: John Christopher Depp II
Místo narození: Owensboro, Kentucky
Datum narození: 9. června 1963
Sourozenci: Danny(Bratr), Christy & Debbie(Sestry)
Děti: Lily-Rose Melody, Jack

Tetování: Ano, spoustu!
Fóbie: klauni
Oblíbená barva: černá
Zlozvyky: cigarety, rebelství
Jeho plné jméno je John Christopher Depp. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem.Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Sřihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Woodči Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus.Během natáčení Střihorukého Edwara poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever"(Opilec navždy). Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenixv roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanesa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku : Prokletí černé perly(2001), který se dočká také dvou pokračování (2006 a 2007).
Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy.

Nový rozvrh...

15. března 2008 v 19:48 | Kajuška |  Novinky

Pár informací....

15. března 2008 v 19:29 | Kajuška |  Králíci a křečci
Věděli jste, že králík není hlodavec?
Králíci jsou občas řazeni do řádu Hlodavci (Rodentia), i když tam nepatří, mají svůj samostatný řád Zajíci (Lagomorpha). Svádí k tomu podobné znaky mezi oběma řády, jako jsou např. přední zuby zvané hlodáky - stále dorůstající zoubky, které si musí králíček pravidelně obrušovat (pokud to nezvládá sám nebo je má špatně rostlé, je potřeba to řešit u veterináře pravidelným zkracováním zoubků), nebo porod holých nevidomých mláďat. Hlavním rozdílem oproti hlodavcům je stavba zubů. Narozdíl od hlodavců mají v horní čelisti čtyři hlodáky, ve spodní dva.
Kostra králíka se vyvíjí nejrychleji do 6. měsíce života a proto zvláště v tomto období potřebuje dobrou výživu. Králík má 28 zubů (16 v horní čelisti, 12 v dolní čelisti). Řezáky (6) mohou ročně vyrůst až o 13 cm, takže si je králík musí mít o co brousit (větve, zrní, vápníkový blok, tvrdý chléb atp.). Od 18. dne stáří se králíčatům vyměňují zuby. Plný počet zubů dosáhne kolem 1 měsíce.
Jediným rozdílem mezi oběma zástupci čeledi Zajícovití, mezi zajícem a králíkem, je ve způsobu rozmnožování a odchovu mladých. Zatímco zajícové rodí své mladé v hnízdě již zcela osrstěné a s otevřenýma očima, jsou relativně okamžitě po porodu schopni se o sebe postarat (podobně jako morčata a činčily), králíci rodí mláďata ve vyhrabaných norách zcela holé, nevidomé a samostatně neschopné života. Malé králíčata se ještě cca 2-3 týdny vyvíjí v závislosti na péči matky a jejího mateřského mléka, než jsou schopni vylézt z hnízda. Vzájemné křížení králíka a zajíce není možné.

Proč králíčci jedí své bobky?
Není to vada, je to zcela přirozené. Dochází tak k většímu využití živin. Z měkkých bobků získávají vitamíny skupiny B, K a mikrofloru z trávicího traktu. Ovšem za určitých okolností žel i vývojová stadia kokcidií a jiných parazitů. Pokud jde o trávení, první zbytky opouštějí zažívací trakt za 24-48 hodin po přijetí potravy. Většina živin je vstřebávána střevní sliznicí. Když už hovoříme o trávení, uspořádání vstupu jícnu do žaludku, které neumožňuje zvracení ani únik plynů, může za problémy s nadmutím. V tlustém a slepém střevě se tráví celulóza díky střevní mikrofloře. Po antibiotikách proto dochází k poruchám trávení, protože hubí nejen nákazu, ale i potřebné mikroorganismy. Pro obnovení této mikroflory pro správnou funkci trávicí a vylučovací soustavy je potřeba po léčbě podávat např. jogurty s živou kulturou popřípadě bobečky od jiného zdravého králíka vmíchané do jídla.

Druhy křečků

14. března 2008 v 17:42 | Kajuška |  Králíci a křečci
(jsou to křečci méně známí....známí křečci...např.zlatý,džungraský-o těch toho tady bude víc příští týden :)
1)KŘEČÍK BĚLONOHÝ (Peromyscus polionotus)
2)KŘEČEK BRANDTŮV (Mesocricetus brandti)
3)KŘEČÍK MYŠÍ (Calomyscus bailwardi)
4)KŘEČEK VELKÝ (Hypogeomys antimena)
5)KŘEČÍK MONGOLSKÝ (Allocricetulus curtatus)
6)KŘEČÍK EVERSMANNŮV (Allocricetulus eversmannii)
7)KŘEČEK KRYSOVITÝ (Tscherskia triton)
-bohužel jsem žádnej obrázek nesehnala
8)KŘEČÍK DAURSKÝ (Cricetulus barabensis)
9)KŘEČEK HUŇATOOCASÝ (Neotoma cinerea)
10)KŘEČEK KAKTUSOVÝ (Peromyscus eremicus)
11)KŘEČEK RUMUNSKÝ (Mesocricetus newtonii)
12)KŘEČÍK SOKOLOVŮV (Cricetulus sokolovi)
13)KŘEČEK ŠEDÝ(Cricetulus migratorius)
14)KŘEČÍK ZÁPADOČÍNSKÝ(Cansumys canus)
15)KŘEČÍK KRÁTKOOCASÝ(Cricetulus alticola )
16)KŘEČÍK TIBETSKÝ(Cricetulus kamensis )
17)KŘEČEK RADDEŮV(Mesocricetus raddei)

Otázka

13. března 2008 v 18:49 | Kajuška
Otázečka....

Vtipy na téma ,,Ve škole"

12. března 2008 v 19:57 | Kajuška |  vtipy
Super
1)Učitelka k žákovi: "Časuj nám sloveso chodit!" "Chodím ... chodíš.... chodí..." "Rychleji!" Pobídne ho učitelka. "Běžím... běžíš.... běží..."
Super
2)Pepíček říká svému učiteli: "Nechci Vás strašit, pane učiteli, ale tatínek říkal, že když nebudu nosit lepší známky, tak někdo dostane výprask ..."
Bezva
3)Baví se dva školáci: "Kde je Pepa?" - "V nemocnici." - "A co se mu stalo?" - "Vyhrál soutěž o to, kdo se nejvíc vykloní z okna!"
Super
4)Pololetní prázdniny tráví žáci IV.B na horách. Hned první den vyrazí všichni na sjezdovku. Mezi prvními ji sjíždí šplhoun Evžen. Odvážný sešup! Pozdě však zahlédne velký hrbol, tak se jen stačí přikrčit. Nic to nepomůže a už letí. Přistane na stromě a než se vzpamatuje, přidrží ho ve větvích něčí ruce a tichý hlas mu do ucha zašeptá: "Ani muk! Mlč a zírej! To bude sranda, za tebou jede náš ředitel!"
Super
5)Učitelka před hodinou přírodopisu donese do třídy vycpanou sovu a odejde. Pepíček využije situace, vezme sovu a straší s ní děvčata ve třídě. Paní učitelka se vrátí, Pepíčka pokárá a do žákovské knížky mu napíše poznámku:
"Pepíček honil po třídě děvčata s ptákem v ruce....."
Pak jí dojde, že to napsala hloupě a chce zápis vygumovat. Pepíček ale gumu nemá a tak učitelka dopsala....
" ...a gumu nemá!!!"Bezva
6)Pepíčekje ve škole a paní učitelka říká třídě. Tak děti zítra mi přinesete na papírku 4 věty. Papíček přijde domů a říká mámě: Mami řekneš mi nějakou větu? Nemám čas. Pepíček jde za tátou, který koukal na kovbojský film a ptáse na to samé. Táta: O pět metrů vedle. Jde za bráchou a zase se ptá. Brácha kouká na Batmana. (Betmén). Jde za ségrou, která kouká na horor. Ségra řekneš mi nějakou větu. Tlustý pavouk leze ze dveří.
Druhý den říká paní učitelka Pepíčkovi.
učitelka: Pepíčku přečti své 4 věty.
Pepíček: Nemám čas.
učitelka: Přiletí facka!
Pepíček: O 5 metrů vedle.
U: Pepíčku kdo si myslíš že si.
P: (Betmén)
U: Pepíčku za dveřmi stojí pan ředitel!!!!!!!
P: Tlustý pavouk leze ze dveří.
Super
7)Pan učitel k malému Kaliankovi: "Pepíčku, musíš psát čitelně!"
"Ale pane učiteli, vy to pak po mně přečtete a pak tam najdete i ty chyby!"
Bezva
8)Jde Pepíček do školy a učitelka se ho ptá: Pepíčku co uděláš když bude velryba v moři? Co uděláš když bude moucha v čaji? Co uděláš když je pavouk na stropě vašeho bytu? A co uděláš když přijde ředitel do třídy?
Pepíček na všechno řekl: Nevím!!! Po škole šel domů. Ptá se na všechny ty otázky. Táta na to: Vezmu síť a ulovím ji. Vezmu lžíci a ulovím ji. Slušně pozdravím. Vezmu papuč a zabiju ho.
2. den jde Pepíček do školy. Učitelka se ho ptá na ty samé otázky. Pepíček na to: Vezmu lžíci a ulovím ji. Vezmu síť a ulovím ji. Slušně pozdravím. Vezmu papuč a zabiju ho!!!!!
Super
9)Začal nový školní rok, učitelka vejde do třídy a říká: "Milí žáci, mám pro vás radostné překvapení. Každé pondělí v osm hodin vám položím jedinou otázku. Kdo na ni správně odpoví, týden nemusí do školy. A paní učitelka se ptá: "Kolik kilogramů písku je na Sahaře?" V celé třídě je ticho. Další pondělí přijde paní učitelka do třídy, podívá se na katedru a vypískne: "Kdo sem dal tu chcíplou myš?" - "Prosím já." vyskočí Pepíček a od dveří zavolá: "Nashledanou za týden!"
Super
10)Matka telefonuje učitelce: "Prosím vás, nedávejte dětem úlohy z matematiky, ve kterých láhev piva stojí korunu osmdesát. Manžel pak nemohl celou noc usnout!"

Soutěž o nej králíčka-2

11. března 2008 v 14:14 | Kajuška |  Soutěž o nej králíčka
v prvním kole zvížezil....
časký červený
jestli chcete vidět další králíčky,klikněte na celý článek

Diplomky za 51.bleskovku

10. března 2008 v 9:39 | Kajuška |  Bleskovky

Bleskovka-52

10. března 2008 v 9:20 | Kajuška |  Bleskovky
1)Jak se máš?
2)Máš svůj blog?
3)Jestli jo,na co je zeměřen?
4)Jaký je tohle druh králíčka?
5)A tenhle?
6)Hlásneš pro mě tadyy? Jsem tam hned jako první-kraliciaspol.blog.cz
7)Kolikátý to byl hlásek?
8)Seš taky tak rád(a) že jsou prázky? :D
9)Jak se vám líbí skupina z X-factoru-Alxida ? :)
10)Co chceš na diplomek?

Další 2 složky potravy pro králíčky

8. března 2008 v 19:27 | Kajuška |  Králíci a křečci

2) Co jen občas a v malém množství

Lístek salátu (ve větším množství škodí zažívání), kousek jablíčka nebo banánu, kousíček kapusty (jen opravdu málo a zřídka, protože způsobuje plynatost, kterou králík těžko snáší), tvrdá houska.

3) Co vyjímečně jako pamlsek pro potěšení

Kousek sušenky, oblízat víčko od jogurtu, trošku ovocného džusu, piškot, koláč a jiné sladkosti. Ačkoli mají králíci rádi sladké, neměli by dostávat sladkosti často. K dispozici na trhu je spousta pamlsků určených přímo králíčkům, takže není nutné jím dávat lidské pamlsky. Pozor na čokoládu. Pro domácí zvířátka je nebezpečná a může být i jedovatá, ačkoliv čtvrt čtverečku mléčné čokolády Vašeho králíčka nezabije. Také jim škodí tuky a tučné věci. Nejen že jdou na tlouštku, ale tuky a cukry přeměněné v tuky se jim usazují v játrech a mohou jim vážně ublížit. I když se tedy rozhodnete koupit králíčkovi nějaké krmné směsi pro králíky či přímo "králíčí pamlsky", vždy si zkontrolujte množství tuku který je obsažen. Pro svoji tučnost nejsou vhodná slunečnicová semena, ačkoli se do mnoha komerčních směsí přidávají. Optimální obsah krmné směsi by měl mít 20-25% vlákniny, málo proteinů (14-15%) a kalcia <1.0%.

Rostliny,které jsou pro křečky(a ostatní hlodavce)jedovaté

7. března 2008 v 19:30 | Kajuška |  Králíci a křečci
Změna: místo duelů bude každý pátek něco křeccích....
lilek (Solanum)bažanka (Mercurialis perennis)
lýkovec (Daphne)blatouch (Caltha palustris)
mák (Papaver)bledule jarní (Leucojum vernum)
náprstník (Digitalis)blín černý (Hyoscyamus niger)
oměje (Aconitum)bolehlav (Conium)
popenec (Glechoma hederifolia)čemeřice (Helleborus)
posedy (Bryonia)česnek medvědí (Allium ursinum)
prvosenky (Primula)koniklec (Pulsatilla)
pryskyřník (Ranunculus)konvalinka (Convallaria majalis)
rozpuk jízlivý (Cicuta virosa)laštovičník (Chelidonium)
rulík zlomocný (Atropa beladona)sněženka (Galanthus)
sasanka hajní (Anemone nemorosa)šťavel (Oxalis)

Anketka....

5. března 2008 v 19:57 | Kajuška |  Novinky
  • Ahoojky
  • Mám otázečku.....klik na ,,celý článek"

Vtípky na téma ,,černý humorr"

5. března 2008 v 15:00 | Kajuška |  vtipy
1)Radí se bača s manželkou. Ten beran je nějak smutný, říká bača. Asi ho podříznu. No, když myslíš, že ho to rozveselí
2)Do ordinace vtrhne muž v krvavých montérkách a řve: "Mašina mi utrhla obě ruce!" - "A to je důvod, abyste sem vtrhl bez klepání?"
3)Otec povídá synovi "Sloužil jsem rok v Hirošimě" - syn sklopí hlavu
Tak otec pokračuje: "A taky jsem dělal rok v Černobylu" - syn sklopí i tu druhou
4)Opět z rádia: Dobrý den chtěli bychom zahrát našemu dlouholetému příteli, který má rakovinu, písničkus názvem: Iba dvacat dva dní.....
5)Potkají se dva na jaře: Tak nám to všechno leze ze země že? Ten druhý povídá: raději ne, já tam mám pochovanou starou.
6)"Představ si, že včera Kalianko dostal smyk a parádně se vyboural." - A co se mu stalo?" - "Parádně si rozbil obličej, ale chirurg slíbil, že bude vypadat jako předtím." - "Chudák Pepa!"
7)Jede sanitka. V ni ridic, lekar, sestricka a student na praxi. Jedou a najednou z niceho nic ridic pousti volant a chyta se za krk. Dusi se, oci ma nekde na cele. Sestricka nelitostne popadne lekarnicku a prasti ridice do hlavy. Tomu hned prestal zachvat, chyta volant a jedou dal. Najednou lekar pada na podlahu, chyta se za krk a vali se tam pritom se dusi. Sestricka zas popadne lekarnicku a prasti silne lekare do hlavy. Ten se hned zvedne a posadi a jedou dal jak kdyby se nic nestalo.
Student v praxi cely v soku obraci se na lekare: "Sem ve 3 rocniku a znam jen teorii, zadna praxe, ale V ZIVOTE sem neslysel o takovych symptomech a metody lecby jsou natolik zvlastni ze jsem totalne zmateny. Muzete mi to aspon trochu vysvetlit?"
Lekar flegmaticky odpovida: "To neres, sestrice se vcera obesil manzel, tak si z ni delame prdel..."
8)V jedné rodině se narodila čtyřčata. Jde kolem kočka a pod vousy pronese: "To jsem zvědavá, kolik jich utopí !!!"
9)Policajt zastaví řidiče, všiml si, že nemá zapnuté bezpečnostní pásy a začne ho pérovat: "Pane řidiči, pásy máte mít vždy zapnuté!!! Jednak je to na pokutu a jednak je to pro Vaše dobro. Například támhle na té křižovatce je bouračka, řidič nebyl připoutaný a má zlomené žebra, nohu v koleni a k tomu si rozsekl čelo o volant. Zatímco spolujezdec měl zapnutý pás a podívejte se, jak tam sedí bez nejmenšího škrábnutí a skoro vypadá, jako by byl ještě živý."
10)Už musím LETĚT. Řekl pyrotechnik a přestřihl červený drátek.
OPRAVDU SONB

5. března 2008 v 14:22 | Kajuška |  Novinky

Pár vtipných obrázků.....

4. března 2008 v 18:29 | Kajuška |  vtipy
-
-

narozky

4. března 2008 v 17:07 | Kajuška |  Novinky

SOUTĚŽ O NEJ KRÁLÍČKA POKRAČUJE.....

4. března 2008 v 16:42 | Kajuška |  Soutěž o nej králíčka
1)Aljaška
2)český červený
3)perlový