Duben 2008

Soutěž o nej křečka

30. dubna 2008 v 16:36 | Kajuška |  Novinky
 • Ahooojky
 • jsem v soutěži o nej hlodavce
 • zase jsem tam s Miňou,ale je to na jiném blogu....
 • jestli chcete podpořit mého křečka a vlastně i mě,tak klik sem
 • takže tam jsem jako Kajuška...s křečkem Miňa
 • předem dík za hlásky....
 • paaa
 • a ještě připomínám starší soutěž
 • klik sem :)
 • zase tam jsem jako Kajuška s Miňou-č.6 ....tam je napsaný Míňa
 • tak paa

Vtípky na téma ,,různé neštěstí" a ,,Na reklamy"

30. dubna 2008 v 16:27 | Kajuška |  vtipy
Vtípky na téma,, různé neštěstíů" :
1)Rozhovor: Jsem slyšel, že při Černobylu zařvali jen dva lidi.
Jo. Jeden řval VYPNI TO!!! A druhý: NEJDE TO!!!!!!
2)Jak poznáte černobilského starce? Podle protónového čísla.
Vtípky na téma ,,Na reklamy" :
3)Jde chlap po ulici a čte si nápis za výlohou drogerie: "kupte si Head and Shoulders - nový šampon na lupy" Drogerii v klidu přejde pravíc "Ne díky, lupy už mám..."
4)Reklama: Kolo přejíždí hodinky na silnici, ty zůstávají nepoškozené.
Komentář: Toto jsou hodinky Rolex
Náklaďák přejíždí hodinky na silnici, ty zůstávají nepoškozené.
Komentář: Toto jsou hodinky Rolex
Vlak přejíždí hodinky na kolejích, ty zůstávají nepoškozené.
Komentář: Toto jsou hodinky Rolex
Kladivo rozbíjí hodinky, ty jsou rozbité na drobné kousky.
Komentář: Toto je nářadí Narex!
5)Zpráva z tisku:
Na Ruzyňském letišti došlo k trágedii na lince OK 858, když krátce před přistáním letadlu došel benzín a zřítilo se nedaleko Ruzyňského letiště. Všichni cestující i posádka zahynuli kromě jedné letušky. Víte proč ?? Protože měla vložky Allways s křidélky!!!
6)"Víte co je největší katastrofou pro Rusa?
No přeci, když se mu vylije vodka na vložky Always nebo plenky Pumpers!!!"
7)Je tak mala, tak lehka. Vzdy kdyz ji mas u sebe, citis se tak nadherne, uvolnene a bezpecne. Nevnimas ji a presto vis, ze se na ni muzes spolehnout i v tech nejtezsich situasich... Ceska zbrojovka Uhersky Brod predstvuje novou pistoli CZ RAMI v razi 9mm. Lurger, nejmensi ve sve tride...
8)Víte co zůstane suché na utopeným nemluvněti?????
Plenky Pampers!!!
9)Maminko, kde máš ruce !?
To je díky tvému novému jaru.
SOUTĚŽ O NEJ KRÁLÍČKA-VII

29. dubna 2008 v 16:42 | Kajuška |  Soutěž o nej králíčka
V předchozím kole zvítezil: rex dalmatinský strakáč
 • klik na celý článek

Diplomky za 58.bleskovku

28. dubna 2008 v 16:47 | Kajuška |  Bleskovky

Bleskovka-59

28. dubna 2008 v 16:47 | Kajuška |  Bleskovky
Ahojky
1)Jak je?
2)Měla bych mít novej design?
3)Zradil(a) tě někdy kamarád(ka)?
4)Jaký to je hlodavec?
5)A tohle?
6)Měla bych na blog dávat nějaký videa?třeba z x-factoru nebo nějakých písniček....?
7)Máš doma nějaký zvíře?Jestli jo,jak se jmenujou?
8)Seš spokojen(a) se svojí třídou?jste dobrej kolektiv?
9)Těšíš se na velký prázky?a co budeš o nich dělat?
10)Co chceš na diplomek?


Životopis:Shayne Ward

27. dubna 2008 v 18:46 | Kajuška |  Životopisy

ŽIVOTOPIS:SHAYNE WARD

Jméno: Shayne Ward

Datum narození: 16.10.1984

Město: Manchester, Anglie
Jak se dostal ke slávě? : Vyhrál anglický X-Factor
Shayne Ward se narodil 16 října 1984 v Manchestru. Když sae narodil lékaři mu dávali 24 hodin na přežití protože se narodil o 2 měsíce dřív. Je to britský zpěvák vyrůstajíci ve Spojeném království, který sa stal slavným když vyhrál zpěváckou show X-Factor. Shayne má šest sourozenců z toho sestru dvojče. Před tím než se přihlásil do X-Factor zpíval ve své skupině Destiny i se dvěma šestnáctiletými holkami Tracy Murphy a Tracey Lyle. Spolu zpívali v barech a na svatbách. V soutěži Popstar:The Rivals skončil o finálové trojce. Před tím než šel na konkurz X-Factor byl Shayne Ward obyčejný manchesterský kluk, který prodával oblečení v Arndale Centre-New Look , Manchester. Svoje 21 narozeniny oslavil tím, že v X-Factor vyšel na podium a zpíval před 8 miliony diváků písničku od Richarda Marxa- Right here waiting for you. Ještě před X-Factorem se přátelil s manažerem Louisem Walshem. Ve finále porazil duo Journey South a zpěvačku Andy Abraham. Jeho první singl byl,,That´s My Goal" a poprvé se v UK pouštěl ve středu 21. prosince 2005 a stal se nejlepším vánočním hitem.Prodal 313 000 kopii hned první den. Udělal třetí nejrychlejší prodej a to za singlami ,,Candle in The Wind"(Elton John) a ,,Evergreen"(Will Young) kde se hned první den prodalo 685 000 a 400 000 kopii. Ward se stal kontroverzní "figurkou" když se ve finálovém týdnu zjistilo, že jeho otec Martin Ward je právě ve vězení a odpykává si trest 8 let za znásilnění.Ward potvrdil, že jeho otec je kriminálník v nedávném rozhovoru s British Press. Jeho druhý singl ,,No promises" se poprvé objevil v rádiích v pondělí 10 dubna 2006 a získal druhé místo v UK Singles Chart. Jeho album ,,Shayne Ward" se poprvé objevilo v obchodech v pondělí 17 dubna a už v prvních dvou dnech prodal 95 000 kópii.Na konci týdne se prodalo už 201 266 kópii a po dvou týdnech 71 396 alb. Uzavřel dohodu s Calvinem Kleinem a bude vystupovat jako model v jeho jesennej a zimní kolekci, ve které lacinější jako za 500 000 liber věci nenajdete.


Jsem v soutěži o nej hlodavce

27. dubna 2008 v 13:37 | Kajuška |  Novinky
 • Ahoojky
 • jsem v soutěži nej hlodavce s mým křečkem Miňou
 • jsem tam pod číslem 6.....jako Míňa(jmenuje se Miňa,ale tam je jako Míňa)
 • tak jestli chcete hlásnout....klik sem
 • tak paa a předem dík za hlásky

Myšice křovinná

26. dubna 2008 v 18:26 | Kajuška |  jiný hlodavci

Myšice křovinná (Apodemus sylvaticus)

Vzhledem i způsobem života se značně podobá myšici lesní. Ačkoli je v průměru menší, hodnoty tělesných rozměrů se dost překrývají. K určení druhu je nejvhodnější délka zadní tlapky s nejčastějšími hodnotami mezi 20,5 až 23 mm (celkové rozmezí 19,5-24 mm). Dále má ocas obvykle kratší než tělo a na něm asi 150-180 ocasních kroužků. Ve zbarvení není hranice mezi tmavšími boky a světlejších břichem příliš patrná - hřbet je hnědý nebo světle rezavý, spodní strana těla špinavě bílá až šedivá. Žlutá skvrna na hrdle někdy chybí, pokud se vyskytuje, pak je menší, protáhlého tvaru a nezasahuje na přední končetiny.

Rozšíření
S výjimkou severní Skandinávie a Finska obývá skoro celou Evropu (včetně Islandu i středomořských ostrovů), severozápadní Afriku a v Asii jde až do severní Indie, Číny a Mongolska.
Jako jeden z nejběžnějších drobných savců žije prakticky všude od nížin až do vysoko do subalpínského pásma hor (např. Krkonoše 1400-1500 m n. m.).
zdroj:tady


Myšice lesní

26. dubna 2008 v 18:20 | Kajuška |  jiný hlodavci

Myšice lesní (Apodemus flavicollis)

Myšice lesní:
Rozlišení zbývajících tří druhů našich myšic (podrodu Sylvaemus) někdy činí problémy i zkušeným zoologům. Jejich tělesné rozměry se totiž vzájemně překrývají (v závislosti na stáří, pohlaví i obývaném stanovišti), a rovněž zbarvení bývá proměnlivé. Myšice lesní je z nich největší a spolehlivě můžeme určit pouze jedince s délkou zadní tlapky nad 24 mm (mladá zvířata a samice však mají často délku zadní tlapky i pod touto hranicí v rozpětí hodnot myšice křovinné).

Podobně je tomu s ocasem, který je u dospělých jedinců stejně dlouhý, nebo spíše delší než tělo (u mláďat činí délka ocasu asi 90-95 % délky těla) a lze na něm napočítat 180-230 kroužků zrohovatělé pokožky. V dospělosti má myšice lesní poměrně výrazné zbarvení, ve kterém ryšavě hnědý až kaštanový odstín na hřbetě a bocích odděluje ostrá hranice od téměř čistě bílého břicha. Na hrdle mívá velkou žlutou skvrnu, která se na vnitřní straně předních končetin napojuje na tmavší zbarvení boků. U mladých jedinců přechází světle šedohnědé zbarvení hřbetu a boků do šedobílé spodní strany těla bez zřetelnějšího ohraničení. Na hlavě má nápadné korálkově černolesklé oči o průměru asi 5 mm a velké, lysé ušní boltce. Jako u všech myšic se dá kůže z ocasu snadno stáhnout (přizpůsobení umožňující uniknout při napadení predátorem) a obnažený kus ocasu brzy zaschne, ulomí se (někdy si ho myšice údajně i samy odkousnou) a už nedoroste, zůstává pahýlovitý.

Ekologie
Žije nočním způsobem života, výborně šplhá po stromech, kde si vyhledává potravu-semena, žaludy, bukvice... Menší část potravy tvoří zelené části rostlin a houby, ale až 1/4 tvoří živočišná složka, zejména hmyz a jeho larvy. Vyskytuje sena celém území naší republiky ve všech typech lesů a vystupuje i do hor až po horní hranici lesa. Občas ji najdeme i v křovinatých porostech poblíž lesních porostů nebo v parcích. Jiná prostředí obývá jen výjimečně. Na zimu si střádá zásoby v dutinách stromů, ptačích budkách nebo jiných přirozených úkrytech. Zde může přezimovat i více jedinců pohromadě. Rozmnožovací sezóna začíná velmi brzy, obvykle již od února nebo března, poslední vrhy spadají do října až listopadu. K rozmnožení dochází 2-3 krát ročně. Samice rodí po 21-23 dnech obvykle 4-7 mláďat. Mláďata kojí dva týdny, ve třech týdnech se osamostatňují a 6-8 týdnech pohlavně dospívají. V přírodě se dožívají 18 měsíců, v zajetí dva až tři roky.

Rozšíření
Žije od východní Francie, Itálie a jižní Skandinávie po Ural, Kavkaz, Malou Asii a Blízký východ, ostrůvkovitě se vyskytuje v jižní Anglii, Pyrenejích a na mnoha ostrovech.
U nás se na příhodných biotopech, v horách vystupuje vysoko nad horní hranici lesa (např. Krkonoše - Sněžka, 1602 m n.m.).

Zvuková řeč křečka

25. dubna 2008 v 17:21 | Kajuška |  Králíci a křečci

Zvuková řeč

Jak se křeček projevujeCo to znamená
PrskáníVýstražný zvuk před soubojem nebo při předehře k páření.
VřískáníObrana a velký strach při ohrožení nepřítelem.
Cvakání zubyAgrese, vážné varování nepřítele.
KvičeníAgrese, průvodní zvuk při menších potyčkách.
Vrčení, bručeníAgrese, zvuk samečka po páření.
PípáníVyjádření opuštěnosti u mláďat.
zdroj:tady

Řeč těla křečka

25. dubna 2008 v 17:17 | Kajuška |  Králíci a křečci

ŘEČ TĚLA

Co křeček děláCo to znamená
Plazí se po zemiNejistota v neznámém prostředí
Nafukuje lícní torbyHrozba
Vydatně a s požitkem se čistíPohoda, vnitřní klid
ZíváPohoda, klid
Zvedá obě přední tlapkyObraný postoj samečka, který je napaden samičkou
Skáče ve vzduchRozpustilý, dobře naladěný
PanáčkujeDává pozor nebo se připravuje k agresi
Uši směřují do zaduÚnava, nejistota, strach, špatná nálada, agrese,
zkoumavá pozornost
Nehybně leží na zádechObrana, strach
Chodí se ztuhle napjatýma zadníma nohama
a ocáskem vytrčeným nahoru
Strach, podřízení mladších křečků, které uklidní starší
nebo silnější
Protahuje sePohoda, klid
Bezprostředně a vytrvale se čistíÚlek
Sklopené ušiPozornost
Cuká sebouÚlek


Vtípky na téma ,,Důchodci"

23. dubna 2008 v 16:28 | Kajuška |  vtipy
1)Říká doktor pacientovi: "Mám pro vás dvě špatné zprávy, ta první je, že máte rakovinu..."
Pacient: "A ta druhá?"
Doktor: "Ještě k tomu jsme vám zjistili alzheimerovu nemoc..."
Pacient: "No jo,apoň nemám rakovinu..."
2)Paměť už mi neslouží jako dřív.
Jo, a taky paměť mi už neslouží jako dřív.
3)Starší dáma se rozhodla připravit svoji poslední vůli a sdělila svému duchovnímu svá dvě poslední přání. Jednak si přála být zpopelněna a zadruhé si přála být rozptýlena v obchodním domě Tesco. "V Tescu", užasl duchovní, "proč v Tescu?" "Budu mít jistotu, že za mnou děti přijdou aspoň jednou za tejden."
4)Cítil jsem, že mám tělo absolutně z formy a tak jsem se přihlásil do fitnessklubu. Rozhodl jsem se, že budu chodit na cvičení pro seniory. Ohýbal jsem se, kroutil, svíjel, skákal a potil se skoro hodinu, ale než jsem se konečně navlíknul do cvičebního úboru, tak cvičení skončilo!
5)Děda jde o půlnoci na záchod. Vrátí se a říká babce: "Babko my opravdu máme na záchodě duchy! Když jsem přišel samo se rozsvítilo a když jsem odcházel samo zhaslo." Babka div nedostane infarkt, otočí se a zařve: "Dědku, že ty jsi se zase vysral do ledničky!?"
6)S pomocí gynekologa specializovaného na plodnost se jedné šedesátileté ženě podařilo porodit děcko. Když se dostala domů z porodnice, všichni příbuzní ji přišli navštívit, aby se podívali na nový přírůstek v rodině. Když chtějí děcko vidět, novopečená maminka povídá: "Ještě ne." O chvilku později se ptají znova a maminka zas: "Ještě ne." Za chvilku se ptají potřetí a maminka povídá: "Ještě ne, až bude plakat." - "A proč až bude plakat?" - "Protože jsem zapomněla, kam jsem ho dala!"
7)Večer v televizi je reklama na Niveu která omlazuje. Zajdou do obchodu a večer si jí namažou na chleba. Ráno babička dědovu říká: "Ta nivea opravdu účinkuje, ráno jsem běžela na záchod jako 12ctiletá" Děda: "To nic není, já jsem se v noci poslal jako dvouletý"
8)Babička z vesnice je poprvé v panelákovém bytě a narazí na zapnutou sprchu. Přiběhne za synem a hystericky křičí: "Pojď se mnou, lije ti sem jako z konve!!!"
9)Pan František bude slavit 80. narozeniny a ptá se, co k nim dostane.
Žena mu sdělí, že má pro něj dobrou a špatnou zprávu...
"Ta dobrá je, že jsem ti objednala dvě striptérky. A ta špatná, že obě budou v tvém věku!"
10)"Dědo, co je to důchod? " - "Jen smutná vzpomínka na plat!"


SOUTĚŽ O NEJ KRÁLÍČKA-7 :D

22. dubna 2008 v 19:10 Soutěž o nej králíčka
V předešlém kole vyhrál:anglický strakáč
klik na celý článek

Diplomky za 57.bleskovku

21. dubna 2008 v 16:40 Bleskovky
 • Tak tady jsou diplomky
 • doufám,že se vám líbí

Bleskovka-58

21. dubna 2008 v 16:39 Bleskovky
1)Jak se máš?
2)Už si měl(a) rodičák?Jestli jo,jak dopadl?
3)Už si přemýšlel(a) o budoucnosti?Kde by ses chtěl(a) vidět za takovejch 10 let?
4)Jaký je to druh králíčka?
5)A tohle druh křečka?
6)Jaká je tvoje nej skupina?
7)Jak se ti líbil x-factor?A komu se to podle tebe povedlo nejvíc?
8)Jakej typ kluků (holek) se ti líbí?
9)Jaký máš příjmení?
10)Co chceš na diplomek?