Březen 2009

Bleskovka-104

30. března 2009 v 19:22 | K@juška |  Bleskovky
AHOOJKY
1)Jak je?
2)Jaký největší průser si měl(a)?
3)Máš kluka/holku?
4)Best oblečení?
5)Posloucháš nějaky česky skupiny?Jestli jo,jaký?
6)Máš nějakou hoodně oblíbenou písničku?Jakou?
7)Jaký máš nazor na anorexii?
8)Už ses s někym líbal(a)?Jestli jo,jaký to bylo poprví?
9)Jaký je to druh králíčka?

10)Co na diplomek?

Video

29. března 2009 v 11:33 | K@juška |  videa

tohle je prostě síla...určitě se na to kouknětě,ae nvm jak vy,ale ja i když to vidim popátý čučim na to s pusou dokořán furt....všimejte si taky té písničky,je božíí....


KRYSA

26. března 2009 v 17:08 | K@juška |  jiný hlodavci
Krysa je české jméno pro velké množství rodů hlodavců z podčeledí křečkokrys (Cricetomyinae) a pravých myší (Murinae). Obvykle je tím myšlena krysa obecná anebo potkan, který je často za krysu obecnou zaměňován. Oba dva druhy jsou synantropní, potkan je zejména ve mestech mnohem hojnější než krysa.
Krysy jsou poměrně velcí hlodavci s dlouhým lysým ocasem. U krysy obecné je ocas delší než tělo, ale u dalších krys toto nemusí platit. Jsou to býložravci nebo všežravci. Velmi rychle se rozmnožují a bývají hojní, přesto se i mezi krysami nachází ohrožené a kriticky ohrožené druhy.

Taxonomie

Podčeleď: křečkokrysy (Cricetomyinae)

-3 rody a 6 druhů hlodavců
-tj velcí hlodavci s noční aktivitou
-mají lícní torby

Podčeleď: pravé myši (Murinae)

-řadí se: krysa
myši
klokanomyš
skálomyš
-menší druhy se označují jako MYŠ a větší jako KRYSA
(Krysy rodu Rattus jsou nejznámnější a pro člověka nejvýznamnější, patří mezi ně krysa obecná, R. rattus, i potkan, R. norvegicus.)

Říše:živočichové (Animalia)
Kmen:strunatci (Chordata)
Podkmen:obratlovci (Vertebrata)
Třída:davci (Mammalia)
Řád:hlodavci (Rodentia)
Podřád:veverkočelistní (Sciurognathi)
Čeleď:
myšovití (Muridae)Diplomky za 102.bleskovku

23. března 2009 v 19:11 | K@juška |  Bleskovky


PŘIPOMÍNKA

21. března 2009 v 19:54 | K@juška
awooojky připomínám bleskajdu,klik SEM

POMOC....

21. března 2009 v 11:18 | K@juška
Ahooojky potřebuju pomoct...na blog mi chodí čím dál tim mín lidí i přesto že sem tedka přidávám docela dost věcí...nevíte co s tím?jak zvětšit návštěvnost?budu mooc ráda za každou radu

ČINČILA

20. března 2009 v 15:03 | K@juška |  jiný hlodavci

Činčila

Říše:živočichové (Animalia)
Kmen:strunatci (Chordata)
Třída:savci (Mammalia)
Řád:hlodavci (Rodentia)
Čeleď:činčilovití (Chinchillidae)
Rod:
činčila (Chinchilla)

Činčila (Chinchilla) je rod hlodavců z čeledi činčilovití (Chinchillidae). Tento malý savec se vzhledově podobá veverce. Má výrazné oči a vzhledem ke své tělesné konstituci i poměrně velký ocas a uši.

Popis

-v dopělosti dorůstá délky těla 25-35 cm, délky ocasu 15-20 cm
-hmotnost 400-600 kg
-původní barva srsti: světle až tmavě šedá
-dnes: mutace bílá, stříbrná, černá, béžová a hnědá
-délka života: 10-15 let (v zajetí 18-22 let)
-v přírodě mívá 1-3 vrhy po 1-6 mláďatech
-březost trvá 111-113 dní

Druhy činčil

Činčila krátkoocasá, též činčila pravá (Chinchilla chinchilla) má poddruhy:
Činčila královská
Činčila vlnatá nebo (Chinchilla lanigera)

Činčily jako domácí zvířata

Jako domácí zvíře se stala činčila oblíbenou teprve v poslední době. Většina činčil žijících v zajetí žije stále ještě na kožešinových farmách. A tak existuje neobvyklá situace, kdy z divokého užitkového zvířete se dosud nestalo zvíře domácí. Tento stav se nazývá polodomestikace.
Činčila, která je v chovatelských obchodech nabízena jako kožešinové zvíře, ale nyní i jako domácí zvíře, patří mezi malé činčily a je to kříženec činčily krátkoocasé a činčily vlnaté. Ve vzhledu přitom převládají znaky činčily vlnaté. Ta je stavbou těla protáhlejší s velkýma ušima oproti málokdy přivážené zavalité činčile krátkoocasé.

zdroj: TADY

POTKAN...

20. března 2009 v 14:31 | K@juška |  jiný hlodavci

Potkan

Potkan nebo potkan obecný (Rattus norvegicus) je holadavec rodu krysa často zaměňovaný s krysou obecnou (Rattus rattus). Základním rozpoznávacím znakem je jeho lysý a šupinatý ocas, u kořene nápadně zesílený, který je kratší než tělo. Hlava je zepředu mírně zaoblená, oči jsou drobné. Slabě osrstěné ušní boltce jsou krátké (při přehnutí nedosahují k očím). Ve zbarvení hřbetu převládá šedohnědý až hnědý odstín, spodní strana těla je šedavá. Ocas je svrchu tmavší než vespod. Samice má 6 párů mléčných bradavek. Potkan se dožívá 3-4 let v laboratorních podmínkách, v přírodě až dva roky.

VELIKOST:
-průměrně 400-600 g (vyjimečně 900 g)
-samice o 1/3 menší než samci
-délka těla 160 - 270 mm
ROZŠÍŘENÍ

Potkan je kosmopolitní a synantropní druh. Rozšířil se s rozvojem námořní dopravy z bažinatých oblastí východní Asie do mnoha končin světa, zejména do Evropy a Severrní Ameriky. Přestože se začal rozšiřovat později než krysa obecná, větší přizpůsobivostí a schopností žít ve vlhkém prostředí ji na mnoha místech nahradil (zejména ve vnitrozemí). Ve střední Evropě se jeho hojnější výskyt datuje asi od 18.století.
Potkan se začal v 50 letech 20. století používat pro laboratorní účely díky vhodným rozměrům, snadnému odchovu a své inteligenci. Pro laboratorní účely se používá domestikovaná varianta Rattus norvergicus var. alba, která má sníženou schopnost přenášení chorob. V 80. - 90. letech 20. století se potkan rozšířil do domácností, kam jej donesli někteří ze zaměstnanců laboratoří. Postupem času vznikaly křížením odlišné barevné varianty a potkan si získal na popularitě.

ROZMNOŽOVÁNÍ

-samice-březnost trvá 21-23 dní
-v jednom vrhu 8-13 mládat (může být i 16-20 mládat)
-mládata se rodí: slepá,holá -osrstěna bývají do 14 dnů,oči otvírají kolem 14.-16. dne,plně samostatná bývají po měsíci
-samice- 3 vrhy do roka (vyjimecne i 5 a více vrhů...)
INTELIGENCE,ZPŮSOB ŽIVOTA A POTRAVA

Potkan patří mezi jedny z nejiteligentnějších hlodavců v přírodě. Díky přizpůsobivosti svého organizmu a hierarchii potkaních kolonií je schopen přežít i v dnešní době včetně různých důmyslných hubicích prostředků. Díky tomu se stal součástí všech velkých měst a větších lidských obydlí, kde mnohem snadněji najde potravu a vhodné podmínky pro přežití.
Potkani v přírodě žijí v koloniích v počtu kolem několika desítek jedinců s hierarchickým uspořádáním. Alfa zvířata - zpravidla zakladatelé skupiny - ovlivňují celou kolonii. Naproti tomu jsou ve skupině i zvířata velmi podřízená - mohou to být potomci jiného páru skupiny či staří potkani, kteří jsou permanentně terorizováni zbytkem kolonie (potkan podobně jako člověk silně podléhá stresu a toto je způsob "odreágování se"). Těmto jedincům je také opírána potrava, mají funkci "ochutnavače". Při objevu neznámé potravy jsou to často oni, kdo ji okusí jako první.[1] Pokud tento "test" přežijí, zdroj pak ochutná i zbytek skupiny. Právě to je jeden z aspektů, proč potkan tak zarputile odolává jedům a dalším návnadám "na krysy". Život této kolonie se trvale odehrává v jedné oblasti o rozloze cca 6 km², na které členové kolonie získávají potravu a brání svoje území.
Potkan je všežravec, většina jídelníčku se skládá cca z 60-80 % z různých semen trav a obilovin či zeleniny, zbytek tvoří bílkoviny z ptačích vajec nebo masa. Potkan jako jakýkoli jiný hlodavec potřebuje obrušovat své hlodavé zuby, které obrušuje nejčastěji na tvrdším druhu potravy (chleba, větve), ale je schopen se podobně jako myš prokousat skrz beton nebo slabší druhy pletiva a kabelů (slitiny mědi a hliníku a podobně měkké kovy).

PODDRUHY:
Potkan obecný (Rattus norvegicus norvegicus)
Potkan východní (Rattus norvegicus caraco)
Potkan laboratorní (Rattus norvegicus var. alba)

Citátky :)

19. března 2009 v 15:43 | K@juška |  Citáty
 • V životě můžeš plakat, můžeš prosit, dokonce i proklínat. To všechno můžeš. Jediné co musíš je bojovat! Bojovat o lásku, touhu a o místo na tomhle světě!
 • Milovat je, když žiješ... a když umře ten koho miluješ, už nikdy žít nebudeš...
 • Pokud muž dobývá ženu, kvůli jedinému, brzy toho nechá a jde k jiné, nedaří-li se mu uspět. Jestliže ji skutečně miluje, vydrží i roky věrně žádat o její lásku...
 • Někdo mi kdysi řekl, že jsem moc složitá hádanka. Možná ji rozluštit nechceš, ale já věřím, že tvá zvědavost bude jednou silnější. Protože máš kus mého srdce... a pořád jsi mi ho nevrátil! Budu čekat...
 • Pro lásku bych třeba zemřela, ale pro život jsem se narodila...
 • Každý děláme chyby a musíme za ně zaplatit. Největší chybou je zamilovat se a nechat si lásku proklouznout mezi prsty...
 • Kdo jedenkrát Tě líbal, kdo v náruči Tě měl, ten zapomenout nedokáže, i kdyby chtěl...
 • Jsem něžný...jsem krutý... jsem život... Pláčeš? I v slze je síla, tak běž a žij!
 • Lásku si nelze vynutit ani vyloudit lichotkami. Přichází sama... nehledaná...nečekaná... nežádaná...
 • Milovat sny je bláznovství... milovat Tebe je to samé, protože Ty jsi můj sen...
 • Nauč se smát se slzami v očích. Pomalu jíst, když pospícháš. Nauč se pohladit se zaťatou pěstí. Jedině tak poznáš, jak krásnej je život...
 • Kdo nemiloval, neví jak chutnají slzy...
 • Žij okamžikem, protože ta chvíle, co právě prožíváš, se už nikdy nevrátí...
 • Milovat nikoho je nic...Být milován je něco... Milovat a být milován je všechno...
 • milovat znamená trpět, toužit a předstírat. Trpět ze štěstí druhého, toužit po tom, kdo nikdy nebude náš a předstírat smích, když srdce krvácí...
 • V životě jsou chvíle, kdy vám někdo tak moc chybí, že byste ho chtěli vytáhnout ze svých snů a skutečně ho objímat...
 • Každý vidí jak vypadáš, ale málokdo odhalí, kdo jsi. - Neplač proto, že to skončilo. Usmívej se na to, co příjde, protože nikdo si nezaslouží tvé slzy, a ten co si je zaslouží udělá všechno proto, aby si je nemusela prolívat...
 • Kdo chce - hledá způsob. Kdo nechce - hledá důvod
 • Přežívám jen proto, že doufám, že jednoho dne začnu žít...
 • Říká se, že zítra bude líp, ale vždy, když se probudím, je dnes...
 • Člověk nemusí vlastnit toho, koho miluje. Stačí vědění, že existuje, žije, a ví, že existuji já....
 • Není pravý ten, se kterým si dokážeš představit svůj život, ale ten, bez kterého si jej představit nedokážeš....
 • Chceš realizovat své sny? Probuď se!!

Vyznání lásky ve světových jazycích

18. března 2009 v 13:50 | K@juška |  Novinky
 • Anglicky - I love you.
 • Arabsky - Ana behibak. (žena muži)
 • Arabsky - Ana behibek. (muž ženě)
 • Arménsky - Yes kez sirumen.
 • Bambara - M'bi fe.
 • Bangla - Aamee tuma ke bhalo aashi.
 • Belorusky - Ya tabe kahayu.
 • Bisaya - Nahigugma ako kanimo.
 • Bulharsky - Obicham te.
 • Canadsky - Naanu ninna preetisuttene.
 • Creol - Mi aime jou.
 • Dánsky - Jeg Elsker Dig.
 • Eskymácky - Negligevapse.
 • Esperantem - Mi amas vin.
 • Estonsky - Ma armastan sind.
 • Etiopsky - Afgreki'
 • Faroesky - Eg elski teg.
 • Farsi - Doset daram.
 • Filipínsky - Mahal kita.
 • Finsky - Mina rakastan sinua.
 • Francouzsky - Je t'aime, Je t'adore.
 • Georgsky - Mikvarhar.
 • Gujaratsky - Hoo thunay prem karoo choo.
 • Havajsky - Aloha wau ia oi.
 • Hebrejsky - Ani ohev et otha. (žena muži)
 • Hebrejsky - Ani ohev otah. (muž ženě)
 • Hiligaynon - Guina higugma ko ikaw. (muž ženě)
 • Hiligaynon - Palangga ko ikaw. (žena muži)
 • Hindi - Hum Tumhe Pyar Karte hae.
 • Hmong - Kuv hlub koj.
 • Holandsky - Ik hou van jou.
 • Hopi - Nu' umi unangwa'ta.
 • Cheyenne - Ne mohotatse.
 • Chichewa - Ndimakukonda.
 • Chorvatsky - Volim te.
 • Ilonggo - Palangga ko ikaw.
 • Indonézsky - Saya cinta padamu.
 • Irsky - Taim i' ngra leat.
 • Islandsky - Eg elska tig.
 • Italsky - Ti amo.
 • Japonsky - Aishiteru.
 • Jazyk afrikaans - Ek het jou lief.
 • Jazykem Siouxů - Techihhila.
 • Kambodžsky - Soro lahn nhee ah.
 • Kantonskou čínštinou - Ngo oiy ney a.
 • Kapampansky - Kaluguran daka.
 • Katalánsky - T'estimo.
 • Keltsky - Ta gra agam ort.
 • Kiswahili - Nakupenda.
 • Konkani - Tu magel moga cho.
 • Korejsky - Sarang Heyo.
 • Korzicky - Ti tengu caru.
 • Latinsky - Te amo.
 • Libanonsky - Bahibak.
 • Litevsky - Es tevi miilu.
 • Lithuánsky - Tave myliu.
 • Madarsky - Szeretlek.
 • Malay - Saya cintakan mu. / Aku cinta padamu.
 • Malayalam - Njan Ninne Premikunnu.
 • Mandarinskou čínštinou - Wo ai ni.
 • Marathi - Me tula prem karto.
 • Mohawk - Kanbhik.
 • Moroccan - Ana moajaba bik.
 • Nahuatl - Ni mits neki.
 • Navaho - Ayor anosh'ni.
 • Německy - Ich liebe dich.
 • Norsky - Jeg Elsker Deg.
 • Pandacan - Syota na kita!!
 • Pangasijsky - Inaru Taka.
 • Papiamento - Mi ta stimabo.
 • Persky - Doo-set daaram.
 • Polsky - Kocham Ciebie.
 • Portugalsky - Eu te amo.
 • Prasečí latinou - Iay ovlay ouyay.
 • Rumunsky - Te ubesk.
 • Rusky - Ya tebya liubliu.
 • Řecky - S'agapo.
 • Setswana - Ke a go rata.
 • Sindhi - Maa tokhe pyar kendo ahyan.
 • Skotskou galštinou - Tha gradh agam ort.
 • Slovensky - L`ubim ta.
 • Slovinsky - Ljubim te.
 • Srbsky - Volim te.
 • Svazijsky - Ninapenda wewe.
 • Španelsky - Te quiero. / Te amo.
 • Švédsky - Jag alskar dig.
 • Švýcarskou nemcinou - Ich lieb Di.
 • Tahitsky - Ua Here Vau Ia Oe.
 • Tagalog - Mahal kita.
 • Tamil - Nan unnai kathalikaraen.
 • Telugu - Nenu ninnu premistunnanu.
 • Thaiwansky - Wa ga ei li.
 • Thajsky - Chan rak khun. (žena muži)
 • Thajsky - Phom rak khun. (muž ženě)
 • Turecky - Seni Seviyorumb.
 • Ukrajinsky - Ya tebe kahayu.
 • Urdsky - Mai aap say pyaar karta hoo.
 • Vietnamsky - Anh ye^u em. (muž ženě)
 • Vietnamsky - Em ye^u anh (žena muži)
 • Welšsky - 'Rwy'n dy garu. - Eg elska tig.
 • Yiddish - Ikh hob dikh.
 • Yoruba - Mo ni fe

Zasejc mix krásných citátu :)

15. března 2009 v 16:14 | K@juška |  Citáty
 • Platonická láska: doba mezi vzájemným seznámením a prvním polibkem.
 • Vybral jsem si; není již mým cílem hledat, co by se mi líbilo, nýbrž líbit se tomu, koho jsem si vybral.
 • Mnoho lidí si myslí, že cítí pravou lásku k někomu u koho nemají žádnou šanci. Tak to není. Kdyby s oním člověkem strávili pár večerů, zjistili by, že je stejný jako všichni ostatní.
 • Láska je jedno z těch utrpení, jež není možno skrývat. Stačí jedno slovo, jeden nepatrný pohled, dokonce i mlčení k tomu, aby se projevila v plném rozsahu...
 • Láska je pohádka života - s tím rozdílem, že nemívá vždy šťastný konec
 • Proč, když někdo řekne "Miluji Tě", tak nám to zní jako fráze a těžko tomu věříme, ale když někdo řekne "Nenávidím Tě", tak to tak moc bolí...
 • Vždy je třeba obětovat něco, co chceme pro něco, co chceme mnohem víc
 • Skutečným úsměvem života je úsměv ve chvíli, kdy je ti do pláče
 • Budu tě milovat, dokud budeš ty mě, ani jednu minutu navíc
 • Nejhorší způsob jak někoho propásnout je sedět vedle něho a vědět, že ho nemůžeme mít
 • Neplač proto, že to skončilo, bud rád, že se tak stalo
 • Vždycky se najdou lidi, kteří ti ublíží, ty ale nesmíš přestat věřit. Jen musíš být víc opatrný, komu uvěříš příště
 • Láska sama má krátký život, stejně jako květina. U mužů umírá přirozenou smrtí v manželství, u ženy často trvá až do konce
 • Kromě lásky není nic, kvůli čemu by stálo za to žít
 • Je krásné milovat pro krásu, neboť ta trvá do času. Ale krásnější je milovat pro věrnost, neboť ta trvá na věčnost.
 • Kdo ví, jakou cenu má láska? Jenom ten, kdo nemiluje a ten, koho nikdo nemiluje
 • Rozchod dvou lidí je paradoxní v tom, že až po rozchodu zjistí, jak moc se milovali
 • Pro ženu, kterou jednou miloval, udělá muž snad všechno na světě. Až na to, aby ji miloval znovu!
 • Zraněnou lásku dokáže vyléčit jen ten, kdo ji způsobil..
 • Nevěř tomu, kdo říká "Miluji Tě", ale tomu, kdo v slzách říká: Miluj mě!"
 • Nejcitlivěji býváme zraněni těmi, bez kterých si svůj život nedokážeme v plném rozsahu představit
 • Život je příliš krátký na rozčilování se nad malichernostmi. Takže se líbej pomalu, směj se šíleně, miluj upřímně a odpouštěj rychle.
 • Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován, Opak je pravdou: Láska znamená milovat!
 • Nevěř vždy tomu, kdo se ti dívá do očí - i v krásných očích se faleš skrývá...

HLODAVCI

14. března 2009 v 10:33 | K@juška |  jiný hlodavci

Hlodavci

Řád hlodavců je zdaleka nejpočetnější z celého stromu savců. Většinou jde o menší živočichy. Jejich charakteristickým rysem jsou zuby. Přední řezáky jsou přeměněny v hlodáky, špičáky chybí úplně. Hlodáky mají přední stranu pokrytou tvrdou sklovinu a zadní stranu mnohem měkčí zubovinou. Díky většímu obrušování měkčí zadní části si zuby udržují stále ostrou hranu. Většina jsou býložraví. Největším zástupcem je kapybara.

Podmínky úspěchu

Co umožnilo těmto živočichům dosáhnout tak velké úspěšnosti? V úvahu přicházejí tři hlavní faktory. Prvním je skutečnost, že ačkoli hlavní evoluční diverzifikace savců probíhala v eocénu (před 37 až 57 miliony let), jedna z čeledí hlodavců - Muridae se objevila až v pliocénu (před 5 miliony let) a je tedy ještě relativně mladá. Se svými již více než 1000 druhy tato čeleď ještě stále zvyšuje svoji genetickou diverzitu. Během svého vývoje také zůstala poměrně nespecializována. Za druhé jsou hlodavci poměrně drobní. Většina z nich váží méně než 150 g, i když je známa řada výjimek, např. kapybara, která váží až 66 kg. Malá tělesná velikost jim poskytuje příležitost využít širokou škálu mikrobiotopů. Za třetí jsou mnozí hlodavci mimořádně plodní. Krátká doba březosti, velké vrhy a časté rozmnožování jsou charakteristicky umožnující přežít v nepříznivých podmínkách a rychle využít příznivých. Kombinace evoluční přizpůsobivosti, malých tělesných rozměrů a vysoké reprodukce umožnila, aby poměrně neveliké strukturální a funkční změny postačovaly k vzniku záplavy současných druhů.

zdroj:TADY

Diplomky za 101.bleskovku

9. března 2009 v 19:24 | K@juška |  Bleskovky

Bleskovka-103

9. března 2009 v 19:23 | K@juška |  Bleskovky
AHOOJKY
1)Jak je?
2)Víš jaky je to druh králíčka?

3)Byla si nebo půjdeš v bližší době na nějakej koncert?
4)Jestli jo,na čí?
5)Máš nějakej určitej typ kluků,který se ti líbí?
6)Jestli jo,jakej typ?
7)Jaký klučičí a holčičí jméno se ti nejvíc líbí?
8)Máš nějaky oblíbený film?Jaký?
9)Líbila se ti bleskovka?
10)Co na diplomek?

krásnéé citáty-mix :)

4. března 2009 v 14:28 | K@juška |  Citáty
 • Je těžké milovat někoho, kdo o tom neví, těžší je však milovat toho, kdo o to nestojí.
 • Řekl jsi mi "Miluji tě"... ptala jsem se "Opravdu?"... "Ano"... uvěřila jsem... "Ublížíš mi někdy?" ... "Ne" ... věřila jsem... teď ptám se tě já "Tak proč teď krvácí mi srdce?" ... Ty jsi jen řekl "To je život" ...
 • Věci lásky jsou věci života. Po čase zimním přichází jaro, po beznaději vzniká naděje, po hrůzách noci zasvítává den...
 • Milovala jsem tě, miluju tě a nejvíce se bojím, že tě budu milovat pořád, i přes to, že nesmím...
 • Napiš, až ti bude nejhůř a já příjdu a pomůžu ti. Napiš až budeš plakat, a já příjdu a půjčím ti svůj úsměv. Napiš, až budeš chtít umřít a já příjdu a vrátím ti chuť do života..
 • Velká láska se rodí z velkého poznání. Co neznáš, to nemůžeš milovat - leda chudě..
 • Největší sen se nikdy nesplní, protože pak by to nebyl sen...
 • Život je boj....tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošla... :o)
 • Tragédií života není smrt, ale to, čemu dovolíme zemřít, když jsme ještě naživu)
 • Vidíš-li, kolika se vede lépe, vzpomeň na ty, kterým se vede hůře
 • Muž tvoří a vychovává svět, muže vychovává žena
 • Za peníze si můžeš koupit dům, ale ne domov... sex, ale ne lásku... hodiny, ale ne čas... doktora, ale ne zdraví... postel, ale ne spánek... pozici, ale ne vědomosti... knihu, ale ne respekt... krev, ale ne život...
 • Mnozí z těch, kdo žijí zasluhují smrt... A mnozí z těch, co zemřeli, by zasloužili žít
 • Nihil est morti tam similequam somnus = Nic se nepodobá smrti tak, jako spánek
 • Láska začíná úsměvem, roste polibkem a končí slzou...
 • Nedívej se zpět ani před sebe. Žij teď!
 • Bolest nutí člověka plakat, láska mluvit
 • Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, láska příjde sama
 • I když láska přináší nakonec jen boles, přece všechny slzy, které jsi vyplakal, nahradil ti už první polibek
 • Někoho milovat a nesmět mu polibek dát je jako u studny stát a žízní umírat
 • Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem
 • V lásce je to tak, že jeden musí vždy trpět a zpravidla je to ten, který miluje víc
 • Láska může člověku hodně pomoci, ale o to více mu dokáže ublížit. Protožijme tak, aby nám ublížila co nejméně
 • Říkat, že můžeme jednu osobu milovat celý život je stejné, jako říkat, že jedna svíčka vydrží hořet, dokud žijeme

Bleskovka-102

2. března 2009 v 16:25 | K@juška |  Bleskovky
AHOOJKY
1)Jak je?
2)Nevíš co bych měla přidat na blog?něco new...
3)Do kolikátý chodíš třídy?
4)Jaký to je druh králíčka?

5)Už to KONEČNĚ taje..seš rád(a)
6)Podzim X jaro
léto X zima
7)Co tě v poslední době hodně překvapilo?(mile nebo nemile...)
8)Závidíš někdy?
9)Líbila se ti bleskovka?
10)Co na diplomek?

Diplomky za 100.bleskovku

2. března 2009 v 16:25 | K@juška |  Bleskovky