Duben 2009

Bardo Eicher-životopis

30. dubna 2009 v 11:00 | K@juška |  Životopisy

Bardo Eicher


Povolání:Herec
Věk:20
Datum narození:2.10.1988
Místo narození: Zuerich, Švýcarsko
Znamení:Váhy

Bardo Eicher se narodil 2. října 1988 v Zuerichu ve Švýcarsku. Je mu 21 let a je herec. Jeho nejlepší film, ve kterém si mohl zahrát jednu z hlavních rolí, byl Breakout, hraje tam nejlepšího kamaráda Nilse Althaouse (Nia).

další mp3

26. dubna 2009 v 10:41 | K@juška |  Novinky
(je to naprosto božíí písnička z Breakoutu-100% doporučuju)

BREAKOUT

26. dubna 2009 v 10:37 | K@juška |  Novinky

BREAKOUT


Originální název:Breakout
Žánr:Drama,Hudební
Rok výroby: 2007
Režie:Mike Eschmann

Hip hop je pro spoustu mladých lidí jedinou možností, jak se vyjádřit. Přestože je hip hop kulturou jen určité skupiny lidí, je naprosto úžasné, že je hiphopový styl života pro všechny z nás srozumitelný. Film Breakout nyní přináší velmi reálný a atraktivní pohled na život hiphopových gangů na předměstí Curychu. Příběh však kromě drsného prostředí ze světa hiphopových osudů, hrdosti a odplaty nabízí i emocionální pozadí. Ve filmu je totiž kladen důraz i na pocity hlavního hrdiny a divák má tak možnost vcítit se do jeho poutavého osudu.

V centru všeho dění stojí mladý hrdina Nia, jehož životní náplní jsou přátelé, hudba a breakdance. Jeho život se však naprosto změní, když je jeho nejlepší přítel Pulpo těžce zraněn při rvačce s konkurenčním gangem. Nia čelí obvinění policie, že zbil Pulpa on. Co bude dál? Udá Nia pravého viníka policii, pomstí se mu za přítele sám, dojde k úplně jiné odplatě? Niova hrdost, vytrvalost, odvaha. A Nicole, krásná ale tvrdá právnička, která chce Niovi za každou cenu pomoci.

Breakout je přesvědčivý snímek o životě předměstských gangů, o cti, o přátelství a o lásce, ale především je to příběh mladíka a jeho útěku z mizerného života pomocí hudby a tance. Režisér Mike Eschmann, který na kontě již několik úspěšných snímků se tentokrát opravdu překonal, tento film určitě stojí za shlédnutí.

Webmaster: tak tenhle film fakticky doporučuju!je uplne skvelej fakt :) určitě se na něj jukněte,stojí to za to


Nils Althaus-životopis

25. dubna 2009 v 19:30 | K@juška |  Životopisy

Povolání: herec,hudebník
Datum narození: 1981

Hudební talent a nadšenec (mimo jiné hraje na violoncello, bicí a kytaru)

Nils Althaus narozený v roce 1981 patří k novým uměleckým objevům Švýcarska. Už během studia na literárním gymnáziu si psal písničky a skládal si k nim i hudbu a tak není divu, že hned po maturitě natočil svoje první album "Fußnote"
Jako herec začínal hlavně v reklamách, kde ho zahlédl Mike Eschmann a nabídl mu hlavní roli ve snímku Breakout. Nils Althaus byl zvolen švýcarskou Shooting Star na Mezinárodním Filmovém Festivalu Berlinale 2007.


NUTRIE ŘÍČNÍ

18. dubna 2009 v 10:53 | K@juška |  jiný hlodavci

Nutrie říční

Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Strunatci (Chordata)
Třída: Savci (Mammalia)
Řád: Hlodavci (Rodentia)
Čeleď: Nutriovití (Myocastoridae)
Rod: Nutrie (Myocastor)

Nutrie říční (Myocastor coypus), známá též jako vodní krysa, řekomyš, koypu či Mus coypus, je velký hlodavec původem z Jižní Ameriky, ve světě často chovaný na kožešinu (ceněnou zejména ve východní Evropě a střední Asii) a maso. V mnoha teplejších oblastech severní polokoule se podařilo z chovu uniknuvším jedincům založit místní populace, čímž se nutrie zařadila na seznam nepříjemných invazních druhů.
VÝSKYT

Nutrie říční je jediný známý zástupce čeledi nutriovitých. V současné době se vyskytuje ve volné přírodě na všech kontinentech mimo Antarktidu a Austrálii, o přirozený výskyt se však jedná pouze v Jižní Americe. Za obtížný invazní druh je považována v Jižní Koreji, jižním Japonsku, jihozápadní Číně, v povodí řeky Mississippi, jižní Evropě, centrální Asii a na Blízkém východě. Její rozšíření do severnějších oblastí je omezeno tím, že jde o spíše subtropické zvíře špatně snášící delší mrazivé zimy. Ty dokážou její populaci spolehlivě zredukovat. Daná vlastnost se projevuje expanzí směrem do hloubi mírného pásu v časech mírných zim a vyhynutím těchto exponovaných okrajových populací, pokud v zimě přituhne.

STANOVIŠTĚ

Nutrie říční žijí na hustou vegetací pokrytých březích potoků, jezer a řek či v zarůstajících bažinách. V březích si budují nory s chodbami dlouhými 15 a více metrů. Aktivní jsou hlavně za šera, přičemž se obvykle nevzdalují více jak 180 m od nory. Jsou vynikající plavci a podstatnou část své aktivity vyvíjejí ve vodě. Na nohou mají plovací blány a jejich nozdry jsou posunuty dopředu a nahoru. Okolo tlamy mají hmatové vousky, které jim ve vodě umožňují snadněji hledat potravu. Výrazné jsou oranžové hlodáky.

ROZMĚRY

-velikostně nutrie dosahují delky neco mezi ondatrou a bobrem
-dospělá nutrie(tělo) 40-70 cm, (ocas) 60-45 cm
-váží obvykle 5-6 kg
POTRAVA

-živí se kořeny a bylinami
-potravu potravu si vyhrabávají, nebo se pasou na březích a podél břehů
-potravu si dokáže přidržet předními prackami
-jsou hostiteli pro nematodální parazity -mohou napadat člověka- jde zejména a druh Strongyloides myopotami napadající kůži člověka)

ROZMNOŽOVÁNÍ

-mládata nutríí se rodí po celý rok
-pohlavní dospělost nejdříve do 4 měsíců
-březnost -130 dnů
-v jednom vrhu 5-6 mládat
-kojení trvá 5-6 týdnů

NEJVĚTŠÍ OMLUVA

18. dubna 2009 v 10:50 | K@juška
ahoojky všichni,hned na začátku bych se vám všem chtěla strašně mooooooooooc omluvit,že sem poslední dobou vůůbec nix nepřidávám,ale tedka jsem nemela mos čas a upřímne při takovym pěknym počasí ani náladu :) radši jsem byla venku než dřepět u kompu...tak se ještě jednou strašně mooc omlouvám a pokusim se sem neco konečně už přidat,tak se mějte krásne :) :*